Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii spor de noapte
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

spor de noapte

Buna dimineata, la un salariu net de 900 de lei la care se lucreaza in 3 schimburi, 2 week pe luna (zilele platite dublu), ce spor de noapte ar fi legal sa se primeasca?
Va multumesc.
25% dint-o ora de baza, daca salariatul efectuează muncă de noapte cel puţin 3 ore din timpul său zilnic de lucru, intre orele 22-06, si efectuează muncă de noapte în proporţie de cel puţin 30% din timpul său lunar de lucru.

Popa Adrian, Contabil
nu inteleg,daca luna aceasta are 176 de ore norma de lucru si eu am 48 de ore de noapte nu mai iau sporul?la un calcul de 30 la suta ar trebui sa am 52.8 ore.ma puteti lamuri?