Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare corecta conform COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare corecta conform COR

Buna ziua.

Imi poate sugera si mie cineva va rog o incadrare pentru o persoana care lucreaza ca operator intr-un Call Center???
Am cautat in COR insa personal nu am reusit sa gasesc ceva optim. Ma gandesc ca este cineva care deja a rezolvata ceasta problema si ma poate ajuta.

Multumesc
Eu as alege:

pt studii medii: - agent servicii client (Cod COR: 342907)
pt. studii superioare : - analist servicii client (Cod COR: 241922)
Ca sa pot raspunde la intrebarea dvs. ar fi bine daca ati da mai multe amanunte: ce fel de operator, ce "opereaza", la ce compartiment, ce fel de studii cere postul?
Buna ziua,

Imi poate spune cineva ce incadrare are in COR o persoana care se ocupa de contracte in sensul negocierii, urmaririi semnarii, i urmarii indeplinirii obligatilor de catre furnizori, reinnoirii contractelor care expira?

Pe langa aceasta ma ocup si de urmarirea efetuarii la timp de catre departamentul contabil, merg la banca si la Registrul Comertului pentru modificarile survenite in cadrul firmei.

La terminarea facultatii am primit titulatura de functionar superior.

Avand in vedere lucrurile cu care ma ocup la ce functie din COR ma incadrez?

Multumesc,
241401 Analist cumparari / consultant furnizori
(Subgrupa majora 24, Grupa minora 241, Grupa de baza 2414)
Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)
sau
123307 Manager marketing (tarife, contracte, achizitii)
(Subgrupa majora 12, Grupa minora 123, Grupa de baza 1233)
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)