avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare corecta conform COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare corecta conform COR

Buna ziua.

Imi poate sugera si mie cineva va rog o incadrare pentru o persoana care lucreaza ca operator intr-un Call Center???
Am cautat in COR insa personal nu am reusit sa gasesc ceva optim. Ma gandesc ca este cineva care deja a rezolvata ceasta problema si ma poate ajuta.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 09:11, 11 Iulie 2008
Eu as alege:

pt studii medii: - agent servicii client (Cod COR: 342907)
pt. studii superioare : - analist servicii client (Cod COR: 241922)
Ca sa pot raspunde la intrebarea dvs. ar fi bine daca ati da mai multe amanunte: ce fel de operator, ce "opereaza", la ce compartiment, ce fel de studii cere postul?
Buna ziua,

Imi poate spune cineva ce incadrare are in COR o persoana care se ocupa de contracte in sensul negocierii, urmaririi semnarii, i urmarii indeplinirii obligatilor de catre furnizori, reinnoirii contractelor care expira?

Pe langa aceasta ma ocup si de urmarirea efetuarii la timp de catre departamentul contabil, merg la banca si la Registrul Comertului pentru modificarile survenite in cadrul firmei.

La terminarea facultatii am primit titulatura de functionar superior.

Avand in vedere lucrurile cu care ma ocup la ce functie din COR ma incadrez?

Multumesc,
241401 Analist cumparari / consultant furnizori
(Subgrupa majora 24, Grupa minora 241, Grupa de baza 2414)
Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)
sau
123307 Manager marketing (tarife, contracte, achizitii)
(Subgrupa majora 12, Grupa minora 123, Grupa de baza 1233)
Nivelul de instruire: - (nedefinit; superior dar nu neaparat)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator societate comerciala klaupt klaupt Pe ce functie ar putea fi angajat un asociat al unui SRL care indeplineste si functia de administrator numit prin actul constitutiv al societatii? Se poate in ... (vezi toată discuția)
Studii superioare sau medii ptr ... corina.trandafir corina.trandafir Ptr functia de administrator societate comerciala sau director societate comerciala imi trebuiesc mai nou studii superioare???pt ca stiu ca acum vreo 2-3 ani ... (vezi toată discuția)
Cor lulita lulita am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune ,sistem bologna fara a mai continua master ,cum pot fi incadrata conform COR,pot avea ... (vezi toată discuția)