Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... scutire impozit auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

scutire impozit auto

buna va rog sa ma ajutati cu o informatie:

care sunt cazurile cand o persoana este scutita de la plata impozitului pe autoturism?

va multumesc

- veteranii de razboi;
- persoanele persecutate din motive politice, precum si cele deportate ori care au fost in prizonierat;
- eroii-martiri si urmasii acestora si luptatorii in Revolutia din 1989.
multumesc de raspuns
care este cadrul legal?
Precum si persoanele cu dizabilitati conform L nr 448/2006
va multumesc pentru promptitudine