Forum Discuţii juridice Traduceri Subiecte examen traducãtor
Discuție deschisă în Traduceri

Subiecte examen traducãtor

ii rog pe cei care au sustinut examenul de traducator pentru domeniul juridic sa posteze cate ceva despre subiectul pe care l-au primit
Personal nu-mi amintesc decat ca subiectele mele erau fragmente din legislatia referitoare la regimul TVA si la regimul militarilor straini pe teritoriul unei alte tari (intrarea si sederea).
Iata un link unde este postat unul dintre subiectele pentru limba engleza: www.avocatnet.ro/content/for...
Succes! :luck:
L.C.
Buna anahedef,
parerea ta parca era sa te prezinti la examen si sa vezi ce subiecte se dau! Ti-ai schimbat opinia?
Eu personal am fost multumita de raspunsurile primite.
O zi buna!
Buna,
Aş fi curioasa sa aflu şi eu ce subiecte au mai cazut la examen.
Multumesc!
Cateva detalii despre subiectele care s-au dat la sesiunea din octombrie la examinarea pentru limba engleza in domeniul juridic si tehnic le gasiti aici:
[ link extern ]
L.C.
Laura Ciobeica, moderator