Forum Discuţii juridice Traduceri Doresc informaþii referitoare la examenul pentru ...
Discuție deschisă în Traduceri

Doresc informaþii referitoare la examenul pentru obþinerea atestatului (românã-turcã-românã), ºtiinþe juridice

Buna ziua,
Vreau sa ma inscriu la examenul de traducator autorizat, domeniul Stiinte Juridice si sunt interesata de opiniile celor care au participat, de gradul de dificultate al traducerilor.Ce puteti sa imi spuneti? Aveti niste exemple de subiecte din sesiunile anterioare? In asteptarea unui raspuns, sper eu, favorabil, va multumesc anticipat.
Sper ca ati promovat examenele si beneficiati deja de o autorizatie emisa de Ministerul Justitiei. Desi nu ati primit un raspuns la intrebarea dvs., fapt datorat exclusiv lipsei de informatie, va invit sa ne spuneti cum a fost examenul si ce tematica au avut subiectele pe care le-ati primit la examinare.
Poate reusim impreuna sa informam cat mai multi doritori, facand pentru cei ce vin din urma ceea ce noi n-am putut face pentru dvs. si pentru altii.
Cu multumiri anticipate,
L.C.
Examenul pentru limba turca este maine. Poate cei care au sustinut astazi la limba engleza.
Ar fi de mare ajutor.
Laura Ciobeica, moderator
Am uitat ca se organizeaza doar 2 sesiuni de examene/an :thumbdown:
Va tinem pumnii si iata ca avem deja o parere despre examenul in limba engleza, postata aici:
[ link extern ]
:luck:
L.C.
Multumesc!
Romana Turca - Turca Romana
[ link extern ]