avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare ca IRU cu diploma de MRU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare ca IRU cu diploma de MRU

Buna ziua,

Am si eu o intrebare...detin diploma de MRU si vroiam sa stiu daca in baza acesteia ma pot angaja pe un post de IRU...Intreb acest lucru, deoarece am auzit multe pareri diferite...

Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: leo2000ro , utilizator 12:16, 8 Mai 2011
Desigur, detineti competentele necesare.
Va multumesc frumos.Va doresc o zi placuta in continuare.
leo2000ro a scris:

Buna ziua,

Am si eu o intrebare...detin diploma de MRU si vroiam sa stiu daca in baza acesteia ma pot angaja pe un post de IRU...Intreb acest lucru, deoarece am auzit multe pareri diferite...

Multumesc anticipat


Da, va puteti angaja pe un post de IRU avand o diploma de Manager Resurse Umane.
Va multumesc.Numai bine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii incadrare mru BrindusaGeorgiana BrindusaGeorgiana Buna ziua, 1. Va rog sa imi spuneti daca pentru incadrarea ca Manager Resurse Umane sunt obligatorii cursurile de IRU si MRU sau este suficienta o diploma ... (vezi toată discuția)
Pasii pt a deveni manager resurse umane OANA GORAN OANA GORAN sa presupunem ca persoana X are facultate terminata, licentiata, master in dreptul muncii si securitatii sociale si diploma de inspector resurse ... (vezi toată discuția)
Functii cu studii medii si superioare piticul piticul sunt incadrata pe un post de referent/inspector resurse umane 342304 cu studii medii. am absolvit studiile superioare in domeniu cu diploma de licenta .As vrea ... (vezi toată discuția)