avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... alegeri barou 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

alegeri barou 2011

Astazi a fost publicat interviul candidatului Stoica Mihnea la demnitatea de Decan al Baroului Bucuresti intr-un site specializat. -nu spui care, cei interesati stiu-.
O noutate absoluta in peisajul alegerilor in Consiliul Baroului imi pare a fi ideea de a candida cu o echipa.
Ideea, vine dintr-un lucru evident: un singur om, intre 14 consilieri nu va putea modifica datele problemei astfel incat, mai devreme sau mai tarziu va fi nevoit sa recunoasca ca, mai mult nu a putut.
”Grupul Mihnea Stoica” lanseaza conceptul unuei echipe in care fiecare stie sa faca ceva, in care fiecare raspunde pentru ceva.
Nu e o idee noua, este insa transpusa in cadrul unor alegeri in care nevoia de a se face mai mult devine este pe buzele tuturor.
Nu va ascund ca fac parte din acest grup.
Va intreb insa ce credeti voi despre asta.
[ link extern ] /
Cel mai recent răspuns: eugensebastian , utilizator 22:34, 11 Mai 2011
Parca Basescu spunea ceva de genul asta. Dati-mi un consiliu ...
El avea si un ardei parca in campanie ...
Va doresc succes!
Echipa tanara propusa de domnul avocat Mihnea este menita sa realizeze un schimb de generatii in organismele Baroului si sa realizeze o corecta
reprezentare a avocatilor din generatia celor mai tineri.
Pacat ca acesta noua echipa nu impune si o noua comisie de disciplina si o echipa de cenzori.
Prezenta doamnei avocat Daniela Neagoe, garanteaza reprezentarea femeilor in noul Consiliu.
Foarte probabil ca acesta formula sa adune multe voturi favorabile si sa castige alegerile.
Inca o data va urez succes.
avocat Sebastian Cudrici

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alegeri baroul bucuresti A.E.Savescu A.E.Savescu ALEGERI BAROUL BUCURESTI Candidati si noutati http://www.juridice.ro/speciale/alegeri_baroul_bucuresti_2007.php Sondaj de opinie ... (vezi toată discuția)
Deși am achitat 2 onorarii, nu am apărător. mai pot să îmi recuperez banii? have have Buna ziua. Am un dosar civil și pentru reprezentare am apelat la serviciile unui avocat cu care am incheiat un contract de reprezentare. Dupa ce am platit ... (vezi toată discuția)
Unde fugim de alegerile astea? Ana-Maria  Dutescu Ana-Maria Dutescu Doamne, de ce m-ai pedepsit sa ma nasc in Romania? La 20 de ani de la caderea ceausismului astept cu interes caderea basescismului, am ajuns sa-l vad pe ... (vezi toată discuția)