Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... alegeri barou 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

alegeri barou 2011

Astazi a fost publicat interviul candidatului Stoica Mihnea la demnitatea de Decan al Baroului Bucuresti intr-un site specializat. -nu spui care, cei interesati stiu-.
O noutate absoluta in peisajul alegerilor in Consiliul Baroului imi pare a fi ideea de a candida cu o echipa.
Ideea, vine dintr-un lucru evident: un singur om, intre 14 consilieri nu va putea modifica datele problemei astfel incat, mai devreme sau mai tarziu va fi nevoit sa recunoasca ca, mai mult nu a putut.
”Grupul Mihnea Stoica” lanseaza conceptul unuei echipe in care fiecare stie sa faca ceva, in care fiecare raspunde pentru ceva.
Nu e o idee noua, este insa transpusa in cadrul unor alegeri in care nevoia de a se face mai mult devine este pe buzele tuturor.
Nu va ascund ca fac parte din acest grup.
Va intreb insa ce credeti voi despre asta.
[ link extern ] /
Parca Basescu spunea ceva de genul asta. Dati-mi un consiliu ...
El avea si un ardei parca in campanie ...
Va doresc succes!
Echipa tanara propusa de domnul avocat Mihnea este menita sa realizeze un schimb de generatii in organismele Baroului si sa realizeze o corecta
reprezentare a avocatilor din generatia celor mai tineri.
Pacat ca acesta noua echipa nu impune si o noua comisie de disciplina si o echipa de cenzori.
Prezenta doamnei avocat Daniela Neagoe, garanteaza reprezentarea femeilor in noul Consiliu.
Foarte probabil ca acesta formula sa adune multe voturi favorabile si sa castige alegerile.
Inca o data va urez succes.
avocat Sebastian Cudrici