Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inm 2
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inm 2

pt a intra la inm trebuie neaparat sa termin facultatea de drept la zi sau pot avea o diploma de licenta si la id?va multumesc
in regulament scrie ca trebuie sa fii licentiat in drept, fara a se specifica ce forma de invatamant. asa ca...
maria20 a scris:

pt a intra la inm trebuie neaparat sa termin facultatea de drept la zi sau pot avea o diploma de licenta si la id?va multumesc

Ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus
Nu are importanta daca terminati facultatea la zi sau ID. Important este ca diploma obtinuta sa fie valabila.;)