Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intreprindere individuala

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu 2 intrebari. Multumesc!
1) Cati angajati poate avea maxim o intrep.indiv. ?
2) Pentru muncitor necalificat se intocmeste fisa postului?
Bună seara!.O întreprindere individuala poate avea câţi angajaţi doreşte.Mi se pare normal ca şi pentru muncitorul necalificat să existe o fişă a postului pentru a nu avea probleme cu ITM - ul
pentru a nu avea probleme cu ITM - ul

Motivul est altul: salariatul trebuie sa stie precis ce atributii, obligatii si responsabilitati, criteriile de performanta ce trebuie sa le indeplineasca, relatii de subordonare, etc.

Buna seara! Si unde pot gasi si eu o fisa a postului pt. "muncitor necalificat la asamblarea, montarea pieselor"? Multumesc!