avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt necesare ? Va rog !

Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt necesare:
- hotararea judecatoreasca ;
- plata taxei judiciare de timbru la Trezorerie; -- In valoare de ? care este valoarea ?
- timbru judiciar;-- In valoare de ? Care este valoarea ?
- cerere adresata Presedintelui instantei care a pronuntat hotararea judecatoreasca;
Doresc a legaliza mai multe Exemplare din aceasta hotarare--- fac cerere pentru fiecare ? 5 exemplare = 5 cereri ?
Txa la trezorerie pentru 5 exemplare platesc 5 taxe ?
Nu stiu cum sa fac ?
Va rog indrumati-ma
Cel mai recent răspuns: goe_07 , utilizator 13:37, 11 Mai 2011
Redactati cerere unica catre presedintele de instanta in care solicitati legalizarea a cinci copii dupa hotararea judecatoreasca pe care o anexati
Timbru judiciar 0,15 lei/copie
Taxa timbru 1,5 lei/copie
Anexati la cerere,timbrele judiciare si dovada original a achitarii taxa de timbru
Ultima modificare: Miercuri, 11 Mai 2011
goe_07, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalizare hotarare judcatoreasca ContSters159553 ContSters159553 buna ziua, au trecut cele 30 zile de la primirea hotararii judecatoresti .va rog sa-mi spuneti si mie cum procedez pentru legalizarea acesteia, ce taxe ... (vezi toată discuția)
Legalizarea hotararii judecatoresti catalinaciobotaru catalinaciobotaru Am primit o copie dupa hotararea judercatoreasca acasa . Vreau sa stiu daca pentru legalizare trebuie sa o scriu din nou sau pot sa ma duc direct cu exemplarul ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca divort prin acord ionutgcalin ionutgcalin Buna ziua,ma puteti ajuta va rog frumos prin a-mi spune ce acte imi sunt necesare(taxe,timbre judiciare...etc.) pentru a obtine o copie sau o alta hotarare ... (vezi toată discuția)