Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt necesare ? Va rog !

Pentru legalizarea unei hotarari judecatoreasti sunt necesare:
- hotararea judecatoreasca ;
- plata taxei judiciare de timbru la Trezorerie; -- In valoare de ? care este valoarea ?
- timbru judiciar;-- In valoare de ? Care este valoarea ?
- cerere adresata Presedintelui instantei care a pronuntat hotararea judecatoreasca;
Doresc a legaliza mai multe Exemplare din aceasta hotarare--- fac cerere pentru fiecare ? 5 exemplare = 5 cereri ?
Txa la trezorerie pentru 5 exemplare platesc 5 taxe ?
Nu stiu cum sa fac ?
Va rog indrumati-ma
Redactati cerere unica catre presedintele de instanta in care solicitati legalizarea a cinci copii dupa hotararea judecatoreasca pe care o anexati
Timbru judiciar 0,15 lei/copie
Taxa timbru 1,5 lei/copie
Anexati la cerere,timbrele judiciare si dovada original a achitarii taxa de timbru
goe_07, utilizator