avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CERTIFICAT MEDICAL ACORDAT ERONAT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CERTIFICAT MEDICAL ACORDAT ERONAT

Buna dimineata , am nevoie de ajutorul dvs.
In urma cu 1 luna am facut o cerere catre CASMB cu sumele de recuperat de la FNUASS. Am primit raspuns de la CASMB ca in doua luni ale anului 2010,
doua certificate au fost eliberate eronat si ca nu pot recupera banii pana nu rezolv problema. Eu ce trebuie sa fac acum? Trebuie sa i-au legatura cu medicii respectivi
sa refaca CM-rile, dupa care sa le inregistrez ca rectificative? Si in ce program , cel din 2010 ATLAS s-au cel de acum D112. Va multumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: Diana Ionela Timoscov , Contabil 08:44, 12 Mai 2011
Nu cred că aveţi dumneavoastră obligaţia de a alerga la medici ci salariaţii care au obţinut concediile respective. Trebuie mers şi la CASMB pentru a vedea clar unde este eroarea întrucât şi angajaţii CASMB au dreptul de a trage la răspundere medicii respectivi. Dacă sunt eronate trebuie refăcut totul din urmă şi întrebaţi la CASMB deoarece consider că rectificativele trebuie să le faceţi în programul aferent anului 2010. Declaraţia 112 se depune începând de anul acesta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical peste 90 zile fara viza bastti bastti Buna Am o problema si va rog sa ma ajutati : Un angajat din 27.09.2013 intra in cm din 01.10.2013 si are cm pana in 31.01.2014. In luna octombrie 2013 ... (vezi toată discuția)
Declaratie sanatate Vioreld Vioreld salutare. daca luna trecuta am pe declaratia sanatate la rubrica [i]TOTAL SUME DE RECUPERAT DE LA FNUASS PT CONC. SI INDEMNIZATI[i]I 1200 lei, luna asta la ... (vezi toată discuția)
Note contabile inreg.eronat krika8712 krika8712 Buna ziua, Am urmatoarea situatie careia nu stiu cum sa o dau de cap. In anul 2007 am avut concedii medicale iar nota contabila am inregistrat-o asa 4311=423 ... (vezi toată discuția)