Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CERTIFICAT MEDICAL ACORDAT ERONAT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CERTIFICAT MEDICAL ACORDAT ERONAT

Buna dimineata , am nevoie de ajutorul dvs.
In urma cu 1 luna am facut o cerere catre CASMB cu sumele de recuperat de la FNUASS. Am primit raspuns de la CASMB ca in doua luni ale anului 2010,
doua certificate au fost eliberate eronat si ca nu pot recupera banii pana nu rezolv problema. Eu ce trebuie sa fac acum? Trebuie sa i-au legatura cu medicii respectivi
sa refaca CM-rile, dupa care sa le inregistrez ca rectificative? Si in ce program , cel din 2010 ATLAS s-au cel de acum D112. Va multumesc anticipat .
Nu cred că aveţi dumneavoastră obligaţia de a alerga la medici ci salariaţii care au obţinut concediile respective. Trebuie mers şi la CASMB pentru a vedea clar unde este eroarea întrucât şi angajaţii CASMB au dreptul de a trage la răspundere medicii respectivi. Dacă sunt eronate trebuie refăcut totul din urmă şi întrebaţi la CASMB deoarece consider că rectificativele trebuie să le faceţi în programul aferent anului 2010. Declaraţia 112 se depune începând de anul acesta.