Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii modificare interval orar pt CIM cu timp parþial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

modificare interval orar pt CIM cu timp parþial

Cum se poate modifica intervalul orar a unui contract individual de muncă cu timp parţial cu durata de 4 ore/zi numai pentru anumite zile? Intervalul orar specificat de contact este de 8-12, dar de multe ori este necesar ca in unele zile sa lucreze in alt interval orar, ce acte sunt necesare?
Daca ITM-ul verifica si il afla in alt interval de timp, se presupune ca face ore suplimentare (care nu sunt legale).
Faceti un act aditional la CIM si modificati programul de lucru dupa urmatorul model:
- luni intre orele ... ...
- marti intre orele ... ...
vineri intre orele ... ...