Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale aviz sanepid
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

aviz sanepid

lucrez pentru o societate comerciala cu un punct de lucru intr-o farmacie prin contract de prestari servicii si comodat.
acum 3 a ni cand s-a infiintat acest punct de lucru, registrul comertului buzau(acolo este infiintat), nu mi-a mai eliberat decat un certificat constatator prin care se atesta prin declaratie pe propria raspundere ca firma indeplineste conditiile de functionare(presupun ca se refera la avizele sanepid, pompieri, protectia muncii, mediu). stiu ca inainte se elibera un tabel cu stampilele tuturor acestor institutii.
la un control ulterior al unei institutii abilitate mi s-a cerut avizul sanepid.
1.cum si de unde il pot obtine acest aviz?
2. cine imi elibereaza acest aviz?
3. ce acte imi trebuie pentru a obtine acest aviz?

este o problema urgenta si v-as fi recunoscator daca m-ati ajuta.
ContSters61319, utilizator
avizul si actele necesare obtinerii lui intra in compententa Directiei de Sanatate Publica Buzau.
CONTACT

ASP Buzau , B-dul: G-ral Averescu, Nr: 1-2

NUME SI PRENUME FUNCTIA ADRESA
TELEFON/FAX/EMAIL

Dr.Toader Celine Director D.S.P Buzau, B-dul N.Balcescu,

nr.41 - 43 0238.710.860

Faz 0238.710.860

statistica@dspbz.ro

Dr.Mihalascu Viorica Dir.Adj.Medicina Preventiva Buzau, B-dul N.Balcescu,

nr.41 - 43 0238.721.901

Fax.0238.721.539

medprev@dspbz.ro

Dr.Acsinte Venera Inspector Sanitar de Stat Sef Buzau, B-dul N.Balcescu,

nr.41 - 43

Fax.0238/719.758

inspectia_buzau@yahoo.com acsintevenera@yahoo.com

Ec.Ion Gabriela Director adj. fin.contabil Buzau, str.G-ral Bastan

nr.3
Tel. 0238.721901

Fax.0238.721.539

direconomic@dspbz.ro

Dr.Scantei Carmen Sef Serviciu Supravegherea Starii de Sanatate Buzau, str.G-ral G.Bastan

nr.3

Fax.0238.721.539

carmen@scintei.yahoo.com

Ec.Circiu Cocuta Sef Serviciu RUNOS Buzau, B-dul N.Balcescu,

nr.41 - 43 0238/722298

Fax.0238.722298

asprunos@dspbz.ro