avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cod clasificare mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cod clasificare mijloc fix

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti daca pot incadra un laptop,respectiv un server, in grupa 2.2.9 a mijloacelor fixe.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 03:39, 14 Mai 2011
Da,le puteti incadra in aceasta grupa 2.2.9 - Calculatoare electronice si echipamente periferice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare laptop conform catalogului de mijloace fixe. 1909 1909 Buna ziua! Va rog sa imi spuneti care este cea mai corecta incadrare a unui laptop achizitionat de catre o persoana juridica conform catalogului de mijloace ... (vezi toată discuția)
Amortizare calculator cristian_conea cristian_conea Am achizitionat un laptop in calitate de titular de intr.indiv. Va rog sa-mi precizati modul de amortizare aplicabil si perioada de amortizare (inclusiv ... (vezi toată discuția)
Fisa mijloace fixe ministru_ ministru_ As dori sa completez fise pentru mijloacele fixe si as dori sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele raspunsuri: 1) in cat timp se amortizeaza geamurile ... (vezi toată discuția)