Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... judecatori
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

judecatori

buna seara.as vrea sa stiu cand iau judecatorii vacanta si cat dureaza.multumesc.
Vacanta judecatoreasca dureaza din 01.07 pana in 31.08. Insa nu se inchid instantele.
In iulie si august este vacanta judecatoreasca. Asta nu inseamna ca instantele isi inchid portile. Se lucreaza cu o jumatate din personal in iulie si o jumatate in august. Se judeca in continuare doar dosarele care potrivit obiectului lor, nu pot fi amanate la termenele din septembrie cand activitatea judecatoreaca intra in program normal.
ContSters122901, utilizator
Mesaje reeditate
@ adriana_15
Data post: Duminica, 15 Mai 2011, 20:47
Subiect: judecatori

pai daca nu se inchid instantele,procesele se judeca in continuare?

@ indines
Data post: Duminica, 15 Mai 2011, 20:52

Lucreaza jumatate din personal in iulie, jumatate in august. Deci si procesele vor fi mai putine, astfel ca se vor judeca in continuare doar cele care nu pot fi amanate pana in septembrie cand incepe programul normal al instantelor.
De fapt am raspuns si la celalalt post al dvs.

@ Daniel Coman
Data post: Duminica, 15 Mai 2011, 20:53

Se judeca doar procesele care au regim de urgenta ca si procele cu arestati.

:offtopic: Interventie moderator
@ adriana_15

Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de aceeasi problema. Puteti posta mai multe intrebari in acelasi topic deschis de dvs.