Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat

Ma intereseaza ce conditii trebuiesc indeplinite pentru intocmirea unui contract de comodat pentru locuinta. Este necesara inregistrarea undeva a contractului sau trebuie semnat in fata unui notar?
Contractul de comodat poate fi intocmit sub semnatura privata, poate fi autentificat de un notar sau poate primi dare de data certa de un avocat. Este valabil oricum intr-una din cele 3 variante.
Multumesc pentru raspuns.