Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii re vi sal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

re vi sal

va rog, actele adfitionale la CIM ce s-au incheiat cu data de 30apr.2011 se trec si ca modificare in revisal?
da
Buna ziua.

(2) Registrul se completează în ordinea angajării şi cuprinde următoarele elemente:
a) elementele de identificare a tuturor salariaţilor: numele, prenumele, codul numeric personal (CNP);
b) data angajării;
c) funcţia/ocupaţia conform specificatiei Clasificarii Ocupatiilor din România (COR) sau altor acte normative;
d) tipul contractului individual de munca;
e) data şi temeiul încetării contractului individual de munca.
Daca s-a modificat unul din elementele de mai sus, atunci transmiteti modificarile, daca nu, nu transmiteti nimic.
Popa Adrian, Contabil
Adriana Vasilescu a scris:

da

Actele aditionale la c.i.m. despre care se face referire in mesajul initial nu se inregistreaza in REVISAL.
Multumesc