Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registrul de casa - persoana juridica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registrul de casa - persoana juridica

Registrul de casa - persoana juridica:

- este obligatoriu?
- situatia trebuie tinuta pe un registru tipizat, de hartie/ poate fi tinuta in excel/ trebuie intr-un program special, de contabilitate?
- exista norme care il reglementeaza? daca da, care? unde le pot gasi?
- exista elemente obligatorii?

-daca se deruleaza operatiuni cu numerar, da
-da, sunt formulare tip dar se poate tine si in excel ;programele contabile genereaza formularul
-da, omef 3512
- da, le gasiti in omef 3512; cititi si og 15 disciplina financiara , are incidenta asupra operatiunilor de casa

Multumesc, doamna Staicu.