Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Procedura insolventei versus faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Procedura insolventei versus faliment

Am o creanta ce depaseste 45000 lei.Am incercat pe executare silita,dar toate bunurile sunt cu ipoteca.
As vrea ,daca se poate sa ma ajutati cu un sfat si anume,daca e mai bine sa-i cer falimentul sau insolventa firmei debitoare ?
Ok.Multumesc!