Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot sa atac cu recurs hotararea pronuntata in recurs?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot sa atac cu recurs hotararea pronuntata in recurs?

Va rog sa-mi spuneti de cate ori se poate face recurs la un dosar Dupa acceptarea primului recurs, se intoarce dosarul la prima instanta si apoi se mai poate face si al doilea recurs? si apoi al treilea recurs? Cate se pot face pe acelasi dosar ? Multumesc, astept raspuns.:stunned:.
O singura data ,te poti folosi de calea de atac.
si daca nu-mi convine noua sentinta , ce mai pot face ?
daca hotararea e irevocabila ,nu mai ai ce sa faci,te conformezi.
bathorimariana a scris:

si daca nu-mi convine noua sentinta , ce mai pot face ?

O poti ataca cu o cale extraordinara de atac : contestatie in anulare (art.317 - 321 C.proc.civ.) sau revizuire (art.322 - 328 c.proc.civ.).