Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

revisal

Buna ziua!
am instalat revisal 2.0.6, am incercat sa introduc un angajator nou dar caen-ul din CUI nu corespunde cu caen-ul din revisal este vorba de 5610-restaurante in CUI iar in revisal e la clasa 55...stiu ca imi trebuie actualizari dar nu am gasit...caut de 2 zile#-o #-o..va rog sa ma indrumati.
MULTUMESC!!
multumesc!
mai am o problema, in cazul unui angajat intr-o shaormerie(l-am trecut ca vanzator...sper ca e bine..!!!, are calificare in panificatie, la salarul de 670 pot pune un indice de 1,2?
dar ca in cazul administratorului(fiind patronul) pot la fel 670 cu indice 1,2(ca sa nu plateasca prea mult?
Pai depinde pe ce post il angajati pe al doilea. Alegeti un post pentru care sa platiti putin dar care sa fie legat cat de cat de activitatea firmei.
al2lea l-am pus conducator intreprindere mica-patron in activitatea hoteliera si restaurante (COR 131501) asa era in revisal, i-am facut contractul de munca cu 670 cu indice 1,2 adica un salar brut de 804, este ok? legea permite angajarea pe post de conducere dar incadrare de 1,2 adica la "calificati" sper ca nu sunt obligata la un post de conducere sa-l incadrez la studii superioare(mentionez ca el are diploma de studii superioare dar repet sa nu plateasca contributii asa mari
va multumesc!!