Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dupa cat timp ai dreptul la concediu de odihna?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dupa cat timp ai dreptul la concediu de odihna?

buna ziua,
as dori sa stiu, dupa cat timp de la angajare, se poate lua concediu de odihna.
exista vreo restrictie, ceva?
Multumesc!
Potrivit Codului muncii concediul de odihna este anual.
Verificati daca in contractul colectiv de munca se specifica perioada de timp dupa care angajatul poate lua primul CO.