Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Cand se da admiterea la INM ?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Cand se da admiterea la INM ?

Buna ziua! As dori va rog sa aflu cam cand se da admiterea la INM in cursul unui an... cel putin pe forum vad mai multe variante: august, noiembrie, octombrie... Nu exista o data fixa sau aproximativ fixa din an?
In 60 de zile din momentul anuntarii concursului.
De obicei se dadea la sfarsitul lui August, si se anunta cu mult inainte.
Daca bibliografia nu apare luna viitoare nu cred ca o sa mai fie ceva anul asta.
(sunt si codurile + sesiunea speciala care a fost in ianuarie...)
Cum adica sunt anii cand nu se da deloc?? Si ce sa inveti in 60 de zile??
Iulian81 a scris:

Buna ziua! As dori va rog sa aflu cam cand se da admiterea la INM in cursul unui an... cel putin pe forum vad mai multe variante: august, noiembrie, octombrie... Nu exista o data fixa sau aproximativ fixa din an?

Buna ziua!
De obicei,examenul de admitere la INM se da la sfarsitul lunii august.
In afara de exmenul de admitere,mai exista si alte concursuri/examene:

[ link extern ]

Tematica si bibliografia sunt anuntate si publicate pe site-ul Institutului cu 60 de zile inainte de data examenului.

Si ce sa inveti in 60 de zile??

Intr-adevar,in cele 60 de zile nu prea mai poti invata foare mult,dar poti sa recapitulezi ceea ce ai invatat pana atunci,in facultate...;)