Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate un bloc in curs de constituire de asociatie sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate un bloc in curs de constituire de asociatie sa semneze contracte cu furnizori?

Poate un bloc in curs de constituire a asociatiei de proprietari sa semneze contracte cu furnizori, sa aiba stampila?
Avem un comitet executiv si se depun actele la judecatorie dupa vacanta.
Multumesc.
Pana la constituire, nu.
Nu!
Doar dupa incheierea judecatoreasca obtineti personalitate juridica.

P.S.
Un regulament cadru gasiti si aici: [ link extern ]
Vai de mine si de mine, ce spuneti?!
Pai presedintele nostru, cel de care va povesteam mai devreme, a luat avant aiurea si a semnat contract cu firma de administrare, acum vrea sa semneze cu liftul, cu Rosal.
Administratora, care se pare ca nici ea nu stie legile desi are firma de administrare, i-a facut o stampila pe care scrie Asociatia de Locatari... si el o pune peste tot pe stampila.
Sa le zic atunci la cei din comitet. Ce lege le interzice?
Multumesc frumos pentru raspuns.