avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate un bloc in curs de constituire de asociatie sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate un bloc in curs de constituire de asociatie sa semneze contracte cu furnizori?

Poate un bloc in curs de constituire a asociatiei de proprietari sa semneze contracte cu furnizori, sa aiba stampila?
Avem un comitet executiv si se depun actele la judecatorie dupa vacanta.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dana Marin , utilizator 16:45, 16 Iulie 2008
Pana la constituire, nu.
Nu!
Doar dupa incheierea judecatoreasca obtineti personalitate juridica.

P.S.
Un regulament cadru gasiti si aici: [ link extern ]
Vai de mine si de mine, ce spuneti?!
Pai presedintele nostru, cel de care va povesteam mai devreme, a luat avant aiurea si a semnat contract cu firma de administrare, acum vrea sa semneze cu liftul, cu Rosal.
Administratora, care se pare ca nici ea nu stie legile desi are firma de administrare, i-a facut o stampila pe care scrie Asociatia de Locatari... si el o pune peste tot pe stampila.
Sa le zic atunci la cei din comitet. Ce lege le interzice?
Multumesc frumos pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administratora refuza sa semneze cererea pentru alocarea unui loc de parcare. reoznabil reoznabil Administratora refuza sa semneze cererea pentru alocarea unui loc de parcare. Locuiesc in sectorul 6. In spatele blocului se amenajeaza niste locuri de ... (vezi toată discuția)
Presedinte asociatie de proprietari fara a locui in bloc coryzalia coryzalia In blocul unde am locuit cu parintii mei si in care continua sa locuiasca acestia, presedintele si-a dat demisia si urmeaza sa aiba loc noi alegeri. Problema ... (vezi toată discuția)
Infiintare asociatie de proprietari roenen roenen Vreau sa stiu daca in procesul verbal al Adunarii de Constituire, ca de altfel si celelalte p.v. necesare infiintarii unei Asociatii de Proprietari, termenul ... (vezi toată discuția)