Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale se plateste impozit la prima vanzare a unui imobil?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

se plateste impozit la prima vanzare a unui imobil?

Buna ziua,sunt proprietarul unui apartament .Apartamentul este la prima vanzare.Trebuie sa platesc impozit din valoarea la care il vand chiar daca nu mai detin alte imobile si ma aflu la prima vanzare?
Va multumesc
La oricata vanzare se plateste.
Va multumesc pentru raspuns.
Impozitul se va retine de catre notar in momentul incheierii si autentificarii actului de vanzare cumparare.