Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Biserica sonorizarea prea puternica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Biserica sonorizarea prea puternica

Buna ziua,

Am o mare problema cu sonorizarea prea puternica a bisericii vecina cu mine; in plus de asta ei au montat clopotul bisericii exact langa gardul meu la nici un metru .
Am nevoie de un sfat pentru a sti ce cale sa urmez
Oricum, bine ca nu da drumul la slujba cand lumea mai si doarme.
Imi cer scuze poate ca nu m am facut pre bine inteles; biserica are 2 boxe destul de mari pe fatada ei una din ele indreptata spre casa mea pe care le foloseste in fiecare sambata si duminica dimineata incepand cu ore gen 7-8 ( asta se intampla de cateva saptamani bune si nu stiu cat mai rezist eu)
manea1984 a scris:

Imi cer scuze poate ca nu m am facut pre bine inteles; biserica are 2 boxe destul de mari pe fatada ei una din ele indreptata spre casa mea pe care le foloseste in fiecare sambata si duminica dimineata incepand cu ore gen 7-8 ( asta se intampla de cateva saptamani bune si nu stiu cat mai rezist eu)

Daca volumul boxelor sau a clopotelor depasesc limita maxima admisa a sunetului, atunci puteti face o plangere in acest sens.
Plangerea se face la politie sau la o alta autoritate?
La politie.