avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Biserica sonorizarea prea puternica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Biserica sonorizarea prea puternica

Buna ziua,

Am o mare problema cu sonorizarea prea puternica a bisericii vecina cu mine; in plus de asta ei au montat clopotul bisericii exact langa gardul meu la nici un metru .
Am nevoie de un sfat pentru a sti ce cale sa urmez
Cel mai recent răspuns: manea1984 , utilizator 10:29, 14 Iunie 2011
Oricum, bine ca nu da drumul la slujba cand lumea mai si doarme.
Imi cer scuze poate ca nu m am facut pre bine inteles; biserica are 2 boxe destul de mari pe fatada ei una din ele indreptata spre casa mea pe care le foloseste in fiecare sambata si duminica dimineata incepand cu ore gen 7-8 ( asta se intampla de cateva saptamani bune si nu stiu cat mai rezist eu)
manea1984 a scris:

Imi cer scuze poate ca nu m am facut pre bine inteles; biserica are 2 boxe destul de mari pe fatada ei una din ele indreptata spre casa mea pe care le foloseste in fiecare sambata si duminica dimineata incepand cu ore gen 7-8 ( asta se intampla de cateva saptamani bune si nu stiu cat mai rezist eu)


Daca volumul boxelor sau a clopotelor depasesc limita maxima admisa a sunetului, atunci puteti face o plangere in acest sens.
Plangerea se face la politie sau la o alta autoritate?
La politie.

Alte discuții în legătură

Obligatii biserica Vladimir03 Vladimir03 Buna ziua, Intrebarea mea poate smulge ceva zambete, dar pentru mine e o problema cat se poate de serioasa! Locuiesc in Bucuresti, sector 6, iar in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, exista un temei legal care permite(/a permits ) instalarea ... Gcerchia Gcerchia Buna ziua, Exista un temei legal care permite instalarea sistemelor de sonorizare exterioara ale bisericilor? In speta vorbim de o biserica inconjurata de ... (vezi toată discuția)
O biserica de cartier deranjeaza zilnic linistea comunitatii klehus klehus In urmca cu aproximativ 1 an de zile in dreptul cladirii in care am domiciliul s-a daramat un parc pentru copii pentru a se construi o biserica fara a intreba ... (vezi toată discuția)