avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Agent paza - program de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Agent paza - program de noapte

Buna ziua.
Dorim sa trecem agentii de paza pe program de noapte. Va rog sa-mi spuneti ce trebuie facut: acte aditionale de schimbare a programului de lucru din 8 ore in ture, modificare Revisal, spor la salariu, medicina muncii, psi, anuntare ITM - cum?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: mihabucur76 , utilizator 11:53, 2 Noiembrie 2011
@ mihabucur76
In mesajul meu ma refeream la un program de 8 ore/zi in ture si nu la un program de 12/24 ..

In c.i.m. sau act aditional treceti repartizare timp de munca inegal, cu specificatia concreta a programului 12/24.
In revisal treceti : norma intreaga , iar la repartizare timp de munca Inegal.
freeelis a scris:

@ mihabucur76
In mesajul meu ma refeream la un program de 8 ore/zi in ture si nu la un program de 12/24 ..

In c.i.m. sau act aditional treceti repartizare timp de munca inegal, cu specificatia concreta a programului 12/24.
In revisal treceti : norma intreaga , iar la repartizare timp de munca Inegal.


ok, am inteles...la repartizare program de lucru trec Inegal 12/24 si la durata timpului de lucru nu modifica nimic?las 8 ore/zi, 40 ore pe sapatamana? multumesc frumos dl fre
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intocmire act aditional cim ref durata muncii nicusan nicusan As vrea sa stiu cum trebuie facut un act aditional la CIM ref. pct [i]H.Durata muncii,[/i] -pentru a nu avea probleme cu ITM-ul, in urmatoarele situatii: ... (vezi toată discuția)
Timp inegal 12 cu 24 carmen fortiu carmen fortiu Am angajati care lucreaza 12 cu 24 ( si noaptea) , contractele sunt cu 8 h , in pontaj sunt trecuti 12 cu 24 aceasta insemnand timp inegal . Am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Act aditional modificare program de munca personal turant ursuletroz ursuletroz Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: avem salariati care lucreaza 8 orezi, 40 ore/saptamana. Dorim sa le modificam programul ... (vezi toată discuția)