Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deschidere noua de succesiune sau upgrade la cea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deschidere noua de succesiune sau upgrade la cea anterioara ?

Buna ziua ,

In urma decesului parintilor s-a facut succesiune , da nu s-a trecut nimic despre locurile de veci . Administratia cimitirelor doreste document de succesiune pentru a schimba incadrarea concesiunii .
Timp trecut = 1 an si 9 luni .
Deci:
1.Trebuie sa fac un upgrade la succesiunea anterioara ?
2.Trebuie sa deschid o noua succesiune ?
Buna ziua !
Faceti supliment la certificatul de mostenitor existent .
buna ziua,
se va face un supliment la certificatul de mostenitor emis anterior.
acest supliment se elibereaza de acelasi notar care v-a eliberat si primul certificat.
~ Conținut șters la cerere ~
Se percepe un cost suplimentar functie de valoarea estimata sau este un cost fix ?