avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... nu-mi pot face actul de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

nu-mi pot face actul de identitate

Buna ziua. Cum as putea sa-mi fac actul de identitate fara sa am un domiciliu. Parintii mei refuza sa ma primeasca in spatiu iar din cat stiu la politie acest lucru este necesar.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:55, 11 Iunie 2011
Doar daca te ia altcineva in spatiu.
daca va lipseste actul de spatiu, veti face carte de identitate provizorie, pe adresa unde locuiti efectiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum obtin c.i.? nu detin proprietate cecilia68 cecilia68 Am o mare,foarte mare problema,nu am pe nimeni,parinti,frati,etc.,locuiesc in chirie,proprietarii nu doresc sa ma ia in spatiu,de altfel nu sunt nici in ... (vezi toată discuția)
Act de identitate expirat-lipsa domiciliu elena_d_a elena_d_a Buna ziua, Fiicei mele i-a expirat cartea de identitate, locuim cu chirie, iar proprietarul nu vrea sub nici o forma sa ne faca nici macar contract de ... (vezi toată discuția)
Am divortat si nu mai am unde sa imi fac domiciliu teodora24 teodora24 Buna, am fost casatorita 4 ani iar de vreo 2 saptamani am divortat si trebuie sa imi reiau numele dinainte de casatorie si domiciliul insa mama mea nu este de ... (vezi toată discuția)