Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... nu-mi pot face actul de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

nu-mi pot face actul de identitate

Buna ziua. Cum as putea sa-mi fac actul de identitate fara sa am un domiciliu. Parintii mei refuza sa ma primeasca in spatiu iar din cat stiu la politie acest lucru este necesar.
Doar daca te ia altcineva in spatiu.
daca va lipseste actul de spatiu, veti face carte de identitate provizorie, pe adresa unde locuiti efectiv