Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abuz companie de telefonie mobila ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abuz companie de telefonie mobila ?

Vreau sa inchid un abonament de telefon mobil, dar sa pastrez numarul de telefon pe cartela prepay, insa compania respectiva refuza sa-mi pastreze numarul pe cartela, comunicandu-mi ca nu exista "posibilitatea tehnica", si ca, daca vreau sa reziliez contractul voi pierde numarul.
Eu cred ca e un abuz insa as aprecia daca poate sa-mi dea cineva o parare avizata. Va multumesc
Este evident abuzul comis de acea companie de telefonie mobila! Sesizati Opc de la domiciliu despre acest lucru.