Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen - vanzare lemn de foc direct beneficiarului ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen - vanzare lemn de foc direct beneficiarului persoana fizica

buna am infintat de curand o firma cu obiectul principal de activitate 0220 exploatare forestiera si obiect sec. 4941 transport rutier de marfuri , 4799 comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor chioschiurilor si pietelor, spuneti-mi varog daca pot efectua vanzari de lemn de foc direct la persoane fizice sau imi mai lipseste vreun cod caen.
Parerea mea este ca va lipseste codul 4671- Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi al produselor derivate. In explicatia acestui cod intra si comertul cu combustibil lemnos.