avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen - vanzare lemn de foc direct beneficiarului ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen - vanzare lemn de foc direct beneficiarului persoana fizica

buna am infintat de curand o firma cu obiectul principal de activitate 0220 exploatare forestiera si obiect sec. 4941 transport rutier de marfuri , 4799 comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor chioschiurilor si pietelor, spuneti-mi varog daca pot efectua vanzari de lemn de foc direct la persoane fizice sau imi mai lipseste vreun cod caen.
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 15:44, 16 Iunie 2011
Parerea mea este ca va lipseste codul 4671- Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi al produselor derivate. In explicatia acestui cod intra si comertul cu combustibil lemnos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Export lemn de foc - caen? acrdia acrdia acte necesare pt a efectua export cu lemne de foc ce cod caen este necesar (vezi toată discuția)
Autorizatii necesare MonicaOancea MonicaOancea Dorim sa ne largim obiectul de activitate al companiei cu urmatoarele coduri CAEN: 1610, 4611, 4613, 4671, 4799, 4621, 4672, 4690. Stie cineva de ce fel de ... (vezi toată discuția)
Cod caen + conditie administrator SfetcuArabela SfetcuArabela Buna ziua, Incerc sa identific un cod caen pt. achizitia si vanzarea de ulei auto si nu reusesc. Ca sa fiu mai exacta doresc sa infiintez un SRL cu obiect ... (vezi toată discuția)