Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Noul Cod Civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Noul Cod Civil

Avind in vedere faptul ca la 01.Octombrie 2011 intra in vigoare noul Cod Civil as dori sa intreb daca cauzele aflate pe rol la aceasta data vor fi solutionate conform noilor prevederi sau nu.
Cauza in care sunt interesat a fost inregistrata in 2010 iar acum este in faza de recurs inregistrat la 14.06.2011 primul termen la 21.09.2011.
Solutia recursului va fi in raport cu noile prevederi ale codului civil sau nu ?
va multumesc !!!!
Hotararile date in baza Legii vechi pot fi revizuite in baza Legii noi