Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... cerificat de clasificare pentru pensiune
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

cerificat de clasificare pentru pensiune

Va rog sa ma indrumati de unde se poate scoate un model de completare pentru clasificare,adica doresc clasificare pentru o pensiune si este de completat cererea. Va multumesc
Pentru obţinerea certificatului de clasificare eliberat de Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului,vă recomand să descărcaţi de pe site-ul mdrt.ro şi să studiaţi OMDRT 1051/2011.Acesta conţine şi anexele nr.3,4 şi eventual 5 care vă interesează .Acestea împreună cu un certificat constatator eliberat de registrul comerţului se depune,cu confirmare de primire,prin poştă, la adresa MDRT pe care este publicată pe site.
in cat timp se primeste Certificatul de Clasificare, de la depunerea documentatiei, respectiv cererii?
Ce face agentul ec. in timpul asta, poate incepe activitatea, adica se pot caza turisti avand in vedere ca exista posibilitatea eliberarii de bon fiscal, eventual factura?