avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor ATRIBUTII ECONOMIST
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

ATRIBUTII ECONOMIST

BUNA ZIUA,
TOCMAI AM TERMINAT FACULTATEA DE STIINTE ECONOMICE, PE DIPLOMA AVAND FUNCTIA DE ECONOMIST.
MA INTERESEAZA DACA POT AVEA DREPT DE SEMNATURA CA SI CONTABIL SI DACA POT FACE PFA CA SA IMI DESFASOR ACTIVITATEA?
IN CAZUL IN CARE NU AM DREPT DE SEMNATURA CE POT FACE CA SA AM?
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 06:48, 23 Iunie 2011
Aveti dreptul sa semnati bilantul pentru societatile in cadrul carora veti fi angajat cu contract individual de munca.

Nu aveti dreptul sa semnati pentru alte societati decat daca va inscrieti la CECCAR (examen admitere, stagiu, definitivat) si apoi infiintarea unui PFA sau a unui SRL.
puteti sa semnati si pentru alte societati fara a mai cotiza (inscrie) la ceccar daca incheiati mai multe cim-uri economist... cate o (una) ora pe luna cu fiecare, de exemplu... "angajatori" sa gasitiB-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate anne_marieee anne_marieee AM DIPLOMA DE LICENTA - ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI 2002 LA PROPUNEREA FACULATTII DE COMERT absolvent a INSTITUTULUI DE MANAGEMENT -TURISM EDEN - ... (vezi toată discuția)
Drept de semnatura emateiu emateiu Buna.Sunt economist intr-o firma de un an si ceva...am terminat \"finante-banci\" si master in \"audit si convergenta contabila\"...ce conditii ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Pfa pt contabilitate primara? cristinamarcu cristinamarcu Am terminat o facultate in domeniul contabilitatii, si as vrea sa tin contabilitatea unor srl-uri, dar nu stiu daca am voie. Am inteles ca trebuie sa-mi ... (vezi toată discuția)