Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor ATRIBUTII ECONOMIST
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

ATRIBUTII ECONOMIST

BUNA ZIUA,
TOCMAI AM TERMINAT FACULTATEA DE STIINTE ECONOMICE, PE DIPLOMA AVAND FUNCTIA DE ECONOMIST.
MA INTERESEAZA DACA POT AVEA DREPT DE SEMNATURA CA SI CONTABIL SI DACA POT FACE PFA CA SA IMI DESFASOR ACTIVITATEA?
IN CAZUL IN CARE NU AM DREPT DE SEMNATURA CE POT FACE CA SA AM?
MULTUMESC!
Aveti dreptul sa semnati bilantul pentru societatile in cadrul carora veti fi angajat cu contract individual de munca.

Nu aveti dreptul sa semnati pentru alte societati decat daca va inscrieti la CECCAR (examen admitere, stagiu, definitivat) si apoi infiintarea unui PFA sau a unui SRL.
puteti sa semnati si pentru alte societati fara a mai cotiza (inscrie) la ceccar daca incheiati mai multe cim-uri economist... cate o (una) ora pe luna cu fiecare, de exemplu... "angajatori" sa gasitiB-)