Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Declaratia de interese .
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Declaratia de interese .

In mandatul 2008-2012 indeplinesc functia de consilier local ,acum trebuie sa depun declaratia de interese din nou ,am incheiat cu o firma,anul acesta un contract de prestari servicii ,la randul ei aceasta firma in anul 2010 a castigat la licitatie o lucrare 2mil euro cu primaria unde eu sunt consilier .
Incalc cumva legea ,sunt considerat ca am lucrari cu statul,incompatibil cumva ,pasibil de verificare A.N.I.
Am ceva probleme ,dar verbale, cu consilierii ,ma banuiesc ca am santajat firma respectiva pentru ca eu am fost destul de critic la adresa acestei firmeX-(X-(X-( iar acum :(:(:(
Exista conflict de interese??#-o#-o#-o
Sub ce forma ati incheiat contractul de prestari servicii? Sa inteleg ca detineti o societate comerciala?
Da detin o societate comerciala cu sediul in alta l