Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anexa cladire fara acordul vecinilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anexa cladire fara acordul vecinilor

La imobilul in care locuiesc unul dintre locatari a facut o anexa in anul 2002 fara acordul vecinilor . Respectivul sustine ca are autorizatie de constructie pentru si ca plateste impozite la stat pentru aceasta anexa . In aceasta situatie ce se poate face ?
trebuia verificat la primarie. daca e fara autorizatie putea fi daramata prin decizia primariei. dar ce ati facut pana acum? au trecut zece ani aproape . grabiti-va ca se prescrie. daca nu s-a intamplat deja. depinde si de deciziile locale ale primaiei pe acest domeniu.