Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vaduva veteran de razboi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vaduva veteran de razboi

Bunica mea este sotie de veteran de razboi.Exista o lege din 2004 conform caruia veteranii de razboi trebuie sa primeasca 30000 de lei lunar.Bunica mea a afat abia azi despre aceasta lege vreau sa va intreb daca aveti cunostinta despre asa ceva si daca ar putea primii si banii retro-activ si anume din 2004 pana in prezent.Eventual care sant demersurile care trebuie facute ca sa primeasca cei 30000 lei?
Asta va trebuii sa intrebati la Asociatia Veteranilor de Razboi. Avand in vedere ca legea este din 2004 cred ca sunt in ROL (lei vechi).
multumesc mult pentru raspunsuri.