avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general incasare persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

incasare persoana fizica

Sunt o firma de transport rutier de marfa, am efectuat un transport pentru o persoana fizica din Cluj in Deva si am emis factura! Trebuie sa tai chitanta sau bon fiscal?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 17:19, 28 Iunie 2011
Bon fiscal, pentru persoane fizice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat obligatorie la transport rutier de marfuri crutescualexandra crutescualexandra Buna seara! Am un SRL, cu activitate transport rutier de marfuri, cod caen 4941, este obligatorie casa de marcat? Tin sa mentionez ca lucrez cu factura dupa ... (vezi toată discuția)
Chitanta emisa de pfa cand are casa de marcat flo1866260 flo1866260 Buna ziua, Am un pfa, vanzare marfa cu amanuntul. Am emis factura cu chitanta catre un srl pt. marfa vanduta. Am inteles ca nu trebuia sa emit chitanta ci bon ... (vezi toată discuția)
Procedura suma primita ramburs de la curier sevenx sevenx Buna ziua, Cum se procedeaza in cazul in care un SRL vinde un produs unei persoane fizice, expedierea facandu-se prin curier iar plata produsului facandu-se ... (vezi toată discuția)