Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... definitie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

definitie

va rog sa ma ajutati! care ar fi definitia exacta pentru conducator auto profesionist si in ce lege poate fi gasita
- Un conducator auto care detine un atestat profesional.

Sper ca te ajuta: :)

In Monitorul Oficial cu numarul 317 din data de 12 mai 2003 au fost publicate

NORME din 21 aprilie 2003 pentru stabilirea conditiilor de obtinere a atestatului profesional de catre conducatorii auto care efectueaza transport rutier de marfuri cu vehicule a caror masa maxima autorizata este mai mare de 7,5 tone, transport rutier public de persoane si transport rutier cu vehicule avand mase si/sau dimensiuni de gabarit depasite.
lia_alexe, utilizator