avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... definitie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

definitie

va rog sa ma ajutati! care ar fi definitia exacta pentru conducator auto profesionist si in ce lege poate fi gasita
Cel mai recent răspuns: lia_alexe , utilizator 01:11, 29 Iunie 2011
- Un conducator auto care detine un atestat profesional.

Sper ca te ajuta: :)

In Monitorul Oficial cu numarul 317 din data de 12 mai 2003 au fost publicate

NORME din 21 aprilie 2003 pentru stabilirea conditiilor de obtinere a atestatului profesional de catre conducatorii auto care efectueaza transport rutier de marfuri cu vehicule a caror masa maxima autorizata este mai mare de 7,5 tone, transport rutier public de persoane si transport rutier cu vehicule avand mase si/sau dimensiuni de gabarit depasite.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Iunie 2011
lia_alexe, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atestate conducatori auto raresbogdan raresbogdan Conducatorii auto cu categoriile auto B,C este obligatori sa aiba atestate ca sa poată conduce masini de peste 3,5 t? Dar cei care conduc tractoare? De ... (vezi toată discuția)
Atestat transport marfa mariuspopa1979 mariuspopa1979 daca am doar categoria C cind obtin atetatul ,il pot folosi si dupa ce obtin categori C+E,multumesc cred ca m-am facut inteles (vezi toată discuția)
Problema la data si luna,an atestat CERNAMIHAI CERNAMIHAI Am dat atestatul in data de 24.11 2008 cu mai multi colegi in acelasi timp si mai mult ca sigur la 3 dintre noi au gresit data de valabilitate.La mine si la ... (vezi toată discuția)