Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont de credit neinchis dupa achitarea imprumutului
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont de credit neinchis dupa achitarea imprumutului

daca am un cont de credit deschis la [editat] iar dupa returnarea creditului contul nu se inchide automat numai la cerere si de treaba asta nu am cunostinta, dupa sase luni primesc o notificare prin care mi se aduce la cunostinta ca trebuie sa platesc retoactiv pana in prezent cate 10 lei pe luna pentru contul respectiv, ce se intampla daca nu platesc pentru ca eu stiam ca odata cu plata integrala a creditului contul se inchide in mod automat, va multumesc
ContSters20980, utilizator
Dvs. sunteti cel care trebuia sa inchideti contul la banca respectiva. Functionarii bancii nu inchid aceste conturi la initiativa lor, ci numai la cerere. Trebuie sa platiti acei bani si faceti inchiderea contului. Aveti grija sa ridicati de la banca si o adresa oficiala prin care vi se confirma acest lucru. :)
va multumesc frumos, am inteles ce spuneti totusi din cate stiu la [editat] contul se inchide din oficiu la restituirea creditului si totusi trebuia sa imi aduca la cunostinta [editat] situatia contului. Cu respect
ContSters20980, utilizator