Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract de cesiune de creanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract de cesiune de creanta

Buna ziua, intr-un ctr de cesiune de creanta in care cedentul are de incasat de la doua societati comerciale si de la doua persoane fizice niste creante ( 4 ) pe care le cedeaza cesionarului...stiu ca prima si a doua creanta se denumesc: prim si secund debitor cedat....insa cea de-a treia si a patra cum se denumesc? Pt ca toate creantele se cedeaza aceluiasi cesionar intr-un singur contract.
Multumesc 1
tertius, quartus :">
atentie la intocmirea Contractelor de cesiune de creanta.
Depinde de ceea ce reprezinta contravaloarea Titlului de pret si cine este cedentul vanzator.