Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... EVALUAREA SALARIATILOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

EVALUAREA SALARIATILOR

cum se trece evaluarea salariatilor in noul CCI si criteriile de evaluare cand evaluarea se face la finele anului ?
Criteriile se trec in CIM, nu si evaluarea.
Pentru c.i.m. incheiate dupa 01.05.2011 , criteriile de evlaure sunt cuprinse in continutul acestora ... dupa aparitia Ordinului nr.1616/2011 , criteriile de evaluare sunt mentionate la pct.F1 din modelul-cadru al c.i.m.

Dupa evaluarea salariatilor , aceasta este arhivata in dosarul de personal al salariatului respectiv.
care model cadru ?
birta a scris:

care model cadru ?

O 1616/2011 a modificat modelul cadru al CIM. Cautati in Sectiunea Documente utile si gasiti acolo noul model cadru de CIM