Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva stationare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva stationare

Se efectueaza un transport marfa, camionul nu se incarca la ora programata si se percepe taxa de stationare.Taxa de stationare se factureaza cu tva sau fara tva?
Taxa de stationare se poate considera ca fiind o penalizare. In acest caz nu se factureaza TVA.