Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului-secretara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului-secretara

Buna ziua,
As avea nevoie de fisa postului pentru secretara,ma poate ajuta cineva?
Va multumesc!O zi frumoasa!
Multumesc pentru raspuns.
Probabil ca nu m-am facut inteleasa. Atributiile mele, ma refer la cele suplimentare NU sunt specificate in fisa postului, sunt doar verbale... nu sunt remunerate si nici rasplatite prin bonusari sau altele de acest gen...
De aceea, am pus intrebarea: pot sa refuz sau nu aceste atributii suplimentare, care ma determina sa stau peste program. Am inteles ca daca as refuza, mi se va spune sa-mi dau demisia? in acest caz, se respecta cadrul legal?

Va multumesc,
Aveti dreptul sa refuzati aceste atributii atata timp cat nu sunt prevazute in fisa postului si pentru care nu sunteti remunerata.
Obligarea la a va da demisia este un abuz din partea angajatorului .