Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carnet de Munca in format hartie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carnet de Munca in format hartie

Buna ziua,
In conditiile existentei Contract de Munca pe durata nedeterminata din Aprilie 2009, vizat de catre ITM, angajatului trebuie sa i se predea Carnetul de Munca in format hartie?
Ce poate sa faca pentru ca acest lucru sa se intample, unde se poate adresa pentru a primi Carnetul de Munca in format hartie?
Cu Multumiri,
Dintr-un comunicat al ITM transmis angajatorilor care nu au respectat acest termen.
Va redau aici textul:

"Vă informăm că începând cu 1 august 2011 carnetele de muncă neridicate de
la sediul Inspectoratului Teritorial de Muncă , vor urma o procedură de
arhivare/depozitare care va face mai dificilă si de durată, restituirea acestora după

acea dată."
Unde ati gasit un astfel de comunicat ? ...
Gasiti aici acel comunicat:

[ link extern ] >

Urmaresc site-ul. respectiv pt. ca colaborez cu angajatori din zona .
Un comunicat care nu este aplicabil si la celelalte ITM-uri ...
freeelis a scris:

Un comunicat care nu este aplicabil si la celelalte ITM-uri ...

De obicei se primesc circulare de uz intern de la Min. Muncii ,care le reglementeaza anumite proceduri ,se prea poate ca acest comunicat sa fie emis in baza unei astfel de circulare...