avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... POPRIRE CHELTUIELI DE JUDECATA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

POPRIRE CHELTUIELI DE JUDECATA

Stimati utilizatori rog o indrumare, Se poate bloca un cont la banca de catre execut. judecatoresc.
Acest cont este pensia pe caz de boala si indemnizatie de handicap care imi vine lunar prin card dela casa de pensi suma blocata este de 1500 ron pe care o tin pentru tratament si medicamente.
Am de plata 9500 ron cheltuieli de judecata (un proces pe care lam pierdut si am fost evacuat din locuinta retrocedata l 10/2001 iar propietaru a refuzat sa incheie un contract de inchiriere
Multumesc pentru dialog si sfat.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie la banca executare silita mihai.iuha mihai.iuha Stimati utilizatori, rog un sfat. Prin adresa dela execut. jud. catre banca sa blocat contul meu in care casa de pensi vireaza pensia de invaliditate ... (vezi toată discuția)
Titular cont persoana cu handicap ghiumusa ghiumusa Buna ziua Este posibil ca in cazul unei popriri sa se ia din contul persoanei cu handicap ? Ma refer la stimulentul acordat de primarie și indemnizația ... (vezi toată discuția)