avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... CUM SCAP DE CONTRACT PE PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

CUM SCAP DE CONTRACT PE PFA

Am o societate comerciala. Am semnat cu contract cu un PFA pe o perioada de doi ani. Acest cotract se incheie la sfarsitul anului 2012. Efortul, fata de anul 2010, pentru a achita suma respectiva este foarte mare si nu renteaza. Cum pot sa reziliez acest contract daca este valabil pana in anul 2012?
Cel mai recent răspuns: ContSters215404 , utilizator 22:24, 14 Iulie 2011
depinde de ce clauze de reziliere sunt inserate in contract.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere unilaterala contract comercial mirceaco mirceaco Am o companie mica, care are ca obiect de activitate adminisitrarea unui portal pe internet. Am incheiat un contract comercial pe o perioada determinata cu o ... (vezi toată discuția)
Cum post sa reziliez un contact. GhermanGabrielaCatalina GhermanGabrielaCatalina Buna ziua. Cum pot sa reziliez contractul cu Orange inainte de termen fara sa le platesc lunile de abonament ramase? multumesc (vezi toată discuția)
Clauza .... magyari magyari Va dau un exmplu, ca asa e cel mai clar :) Este vorba de un contract de prestari servicii, incheiat pe o perioada de un an. Valoarea totala a contractului ... (vezi toată discuția)