Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA pentru o masina defecta?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA pentru o masina defecta?

Am un autoturism care s-a defectat. Intre timp a expirat si polita RCA. Mai dureaza pana o repar deoarece nu am gasit piesele necesare. Trebuie sa-i fac RCA atat timp cat o tin nemiscata in parcare?
Nu pot sa nu intervin si eu in discutia aceasta.Pai cum sa fie obligatoriu sa ai rca facut stimati colegi?daca eu imi tin masina in curte,sunt plecat din tara ,si o folosesc numai 3 luni pe an trebuie sa imi fac asigurare non stop???sau o tin in curte sau in parcare sau in service 1 an de zile si nu circul cu ea,pt ce sa ii fac asigurare?obligatia mea este sa am asigurare valabila atata timp cat circul cu ea pe drumurile publice(O.U.G),si sa platesc impozitul anual si taxele de parcare locale.