avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plangere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plangere

buna ziua
fostul sot nu a mai platit de ceva vreme pensia de intretinere drept pentru care maine eram hotarata sa ii fac plangerea la procuratura dar in martie anul acesta am primit decizia de divort iar eu nu am sachimbat buletinul inca si numele
deacea, eu inca sunt pe adresa si numele fostului
Acum vreau sa va intreb cum sa formulez plangerea ca subsemnata?
pot cu numele din buletin adica al fostului?
sau nu pot sa fac nimica pentru ca nu am schimbat numele inca?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Mihai Gaita , Avocat 19:01, 20 Iulie 2011
Puteti sa depuneti linistita plangerea. Mentionati in plangere ambele nume, respectiv:

Subsemnata XXX, (conform sentintei civile nr...., definitiva si irevocabila prin Decizia civila nr....), fosta YYYY....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pastrare numele avut anterior divortului victor1906 victor1906 Ca urmare a actiunii civile intentata de reclamanta , avand ca obiect desfacerea casatoriei prin divort si cu revenirea numelui avut anterior incheierii ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume MICKY67 MICKY67 AM DIVORTAT ACUM 3 ANI SI IN URMA DIVORTULUI PRIN SENTINTA CIVILA DEFINITIVA SI IREVOCABILA S-A STABILIT CA FOSTA SOTIE SA ISI REIA NUMELE AVUT ANTERIOR ... (vezi toată discuția)
Divort alinamihadvd alinamihadvd dupa ce vine hotararea de divort ce trebuie sa fac ca sa devina definitiva si irevocabila si cat dureaza?........multumesc!.......alina (vezi toată discuția)