Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plangere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plangere

buna ziua
fostul sot nu a mai platit de ceva vreme pensia de intretinere drept pentru care maine eram hotarata sa ii fac plangerea la procuratura dar in martie anul acesta am primit decizia de divort iar eu nu am sachimbat buletinul inca si numele
deacea, eu inca sunt pe adresa si numele fostului
Acum vreau sa va intreb cum sa formulez plangerea ca subsemnata?
pot cu numele din buletin adica al fostului?
sau nu pot sa fac nimica pentru ca nu am schimbat numele inca?
Multumesc
Puteti sa depuneti linistita plangerea. Mentionati in plangere ambele nume, respectiv:

Subsemnata XXX, (conform sentintei civile nr...., definitiva si irevocabila prin Decizia civila nr....), fosta YYYY....