Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cotizare pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cotizare pensie

Pot cotiza la pensie fara sa fiu angajata ?
Da. Trebuie sa incheiati un contract cu Casa de Pensii.
adrieana63 a scris:

Pot cotiza la pensie fara sa fiu angajata ?

Da, puteti face acest lucru .... in acest sens, trebuie sa incheiati un contract de asigurare cu Casa Judeteana de Pensii si Asigurari Sociale in a carei raza aveti domiciliu.